DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE

W dniu 9 maja 2006r. nasza szkoła już po raz drugi włączyła się do realizacji międzynarodowego projektu „Dzień Wiosny w Europie”. Nasz działania skupiały się wokół realizacji hasła – „Razem w Europie”. Spotkanie z dyrektorem Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Górze – p. Ludwikiem Skoczylasem pozwoliło uczniom klas II-III gimnazjum dowiedzieć się o podejmowanych działaniach przez władze samorządowe w celu uzyskania funduszy unijnych. Bardzo ciekawa okazała się prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice III gimnazjum o polskim leśnictwie w Unii Europejskiej. Po prezentacjach miało miejsce przedstawienie przygotowane przez najmłodszych pod tytułem „Baśń o europejskich syrenkach”. Nasi mali aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Kolejnym punktem był Quiz wiedzy o Unii Europejskiej oraz o krajach należących do Unii. Wszystkie klasy popisały się ogromną wiedzą na ten temat, jednak zwyciężyła klasa II gimnazjum, drugie miejsce zajęły klasy I i III gimnazjum. Klasy szkoły podstawowej otrzymały dyplomy za udział w quizie. Na końcu odbyła się prezentacja plakatów których tematem było hasło – „Razem w Europie.”