Uroczystość 60-lecia Górniczego Koła Łowieckiego „Szarak” w Wałbrzychu

9 września odbyła się uroczystość 60-lecia Górniczego Koła Łowieckiego „Szarak”. Koło to ma swoją siedzibę w Wałbrzychu, ale uroczystość odbyła się w pobliskim Szczawnie – pięknym uzdrowisku. Przed rokiem to my gościliśmy myśliwych z różnych miast (a właściwie lasów), a teraz wybraliśmy się do nich. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Dorota Adamska oraz uczniowie należący do pocztu sztandarowego i ich opiekunki.
Jubileusz rozpoczął się mszą św. na której dokonano poświęcenia nowego sztandaru. Po raz pierwszy widzieliśmy tylu myśliwych w pięknych mundurach oraz ich kolegów – górników, którzy wyglądali jeszcze efektowniej ze swymi różnokolorowymi pióropuszami na czapkach. Nasz poczet też zaprezentował się godnie – byliśmy jedyną szkołą, którą tam zaproszono. Dziewczęta z pocztu rezerwowego wraz z myśliwską młodzieżą niosły dary do ołtarza. Całość uświetnił zespół sygnalistów, którego muzyczna oprawa mszy dodała jej podniosłości.
Pozostała część uroczystości odbyła się w formie biesiady połączonej z prezentacją sztandarów, wręczaniem prezentów i kwiatów, wygłaszaniem krótkich przemówień, składaniem życzeń oraz degustacją myśliwskich potraw i trunków, w atmosferze radości, żartów i kabaretowych tekstów.
Bardzo ucieszyliśmy się z faktu, że nasza szkoła została tak miło przyjęta przez myśliwych i ich gości, a pani dyrektor została odznaczona złotą odznaką „Zasłużony dla Górniczego Koła Łowieckiego SZARAK Wałbrzych”. Uroczystość zakończono podaniem wspaniałego płonącego dzika wraz z myśliwskim bigosem. Dla wytrwałych zorganizowano również tańce. Niestety musieliśmy wcześniej wracać, ale wieczór ten pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Skip to content