Konkurs ortograficzny

14 listopada został przeprowadzony konkurs ortograficzny (krzyżówka ortograficzna) zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza p. Lidię Kaczor i nauczyciela kształcenia zintegrowanego p. Renatę Woźny. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy IV i V. Konkurs przeprowadziły uczennice z klasy IV, V i III gimnazjum. Zostali wybrani liderzy drużyn. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Urszula Chudzik, pani Ewa Tejszerska, pani Barbara Wiśniewska, pani Joanna Krzyszkiewicz-Stojanowska i przedstawiciel Rady Rodziców pani Wioletta Skupin. Gościem honorowym była pani Dorota Adamska dyrektor Szkoły. Liderzy w porozumieniu z drużynami wybierali numery pytań i udzielali odpowiedzi. Uczniowie niektóre hasła odgadywali używając zmysłu smaku i dotyku. Za każdą wyczerpującą odpowiedź drużyna mogła uzyskać dwa punkty. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Na uwagę zasługuje przyjemna atmosfera konkursu. Odgadywanie haseł z krzyżówki bardziej przypominało wspaniałą zabawę aniżeli poważny konkurs. Po przez wspólną zabawę uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili znajomość zasad ortograficznych.