Zielona szkoła przetrwania w Srebrnej Górze

14 kwietnia niektórzy uczniowie naszej szkoły z klasy V, VI i klas I gimnazjalnych wyjechali na dawno oczekiwaną pięciodniową wycieczkę do Srebrnej Góry. Kierownikiem wycieczki była p. Magdalena Pazoła, opiekunami – p. Urszula Chudzik i p. Anna Artech. Parowozownia, która była organizatorem Zielonej Szkoły zapewniła naszym uczniom dość ciekawy program. Uczestnicy Zielonej Szkoły nie wyłączając opiekunów byli bardzo ciekawi tych najbardziej ekstremalnych zajęć: zjazdu na linach pionowych z 30 – metrowego, żelaznego mostu, pokonania mostu Tyrolskiego i dość niebezpiecznego na pierwszy rzut oka skoku Tarzana. Okazało się, że tylko na początku zjazdy te wyglądały groźnie, ponieważ wszyscy odważni, którzy zdecydowali się na pierwszy krok z wielką przyjemnością zjechali po raz kolejny. Najbardziej zawiedzeni byli ci, którzy z przyczyn organizacyjnych nie mogli zjechać trzeci raz. Oczywiście jak na odważnego Kierownika Wycieczki przystało pokazowe skoki „z duszą na ramieniu” i uśmiechem na twarzy zaprezentowała p. Magda Pazoła, oczywiście pozostałe opiekunki też nie były gorsze. Uczestnicy Zielonej Szkoły wzięli udział w wycieczce rowerowej do profesjonalnej Stadniny Koni „Leszczynówek”, gdzie mogli zobaczyć zajęcia szkółki jeździeckiej, a nawet pogłaskać rasowe konie. Zorganizowano też 3-godzinny wyjazd do Aqua Parku w Bielawie. Zwiedziliśmy też XVIII-wieczną Twierdzę, Ze względu na warunki pogodowe nie udała się nocna wyprawa do starych sztolni srebra, ale za to wszyscy poszliśmy wieczorem na spacer, gdzie z wysokości mogliśmy podziwiać uroki Srebrnej Góry nocą. W ostatnim dniu, czyli w piątek szukaliśmy srebra w pobliżu nieczynnej już kopalni w Srebrnej Górze i dla wielu z nas poszukiwania srebra się udały. Do Czerniny dotarliśmy w piątek wieczorem cali, chociaż nie „wszyscy zdrowi”. W trakcie Zielonej Szkoły przeżyliśmy wiele niezapomnianych przygód.

Skip to content