85-lecie Polskiego Związku Łowieckiego w Lesznie

29 sierpnia delegacja nauczycieli i uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości 85-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w Lesznie. Jubileusz zainaugurowała msza w kościele św. Antoniego. Wśród wielu sztandarów kół łowieckich jako jedyny szkolny – dumnie powiewał sztandar naszej szkoły Podczas nabożeństwa dyrektor Dorota Adamska serdecznie pogratulowała wszystkim myśliwym i życzyła im dalszych sukcesów w krzewieniu kultury łowieckiej. Na ręce Stanisława Grylewicza – Łowczego Okręgowego złożyła upominek od całej społeczności szkolnej. Było to tablo zawierające zdjęcia dokumentujące współpracę kół łowieckich; „Bór” z Góry, „Bażant” z Góry, „Dzik” z Wąsosza i „Szarak” z Wałbrzycha oraz Nadleśnictwa Góra Śl. z naszą szkołą. Elementami obchodów jubileuszu był koncert muzyki łowieckiej oraz biesiada w Rokosowie. Miłym akcentem dla gości z Czerniny była rozmowa z doktorem Rusakiem znanym nam z audycji telewizyjnej „Ostoja”, który upamiętnił tę chwilę wpisem do kroniki szkolnej.

Skip to content