Uroczyste ślubowanie klasy I gimnazjum

Szczególny dzień w historii naszej szkoły, kolejny rocznik pierwszoklasistów został pasowany na ucznia Gimnazjum ZSPGiP im. św. Huberta w Czerninie. Po złożeniu ślubowania przed sztandarem, w obecności nauczycieli, rodziców oraz starszych klas gimnazjalnych dyrektor szkoły Dorota Adamska dokonała uroczystego Aktu Pasowania specjalnie wykonanym przez uczniów kluczem. Nowo pasowani, ale już pełnoprawni uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali się w krótkim występie. Specjalnie wykonany klucz przez uczniów klasy I Przemka Cieślaka i Krystiana Zarzyckiego został złożony na ręce Pani Dyrektor, by służył następnym rocznikom gimnazjalistów. W trakcie części artystycznej każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom zaświadczający o uroczystości. Po wspólnej uroczystości wszyscy, nowo pasowani uczniowie udali się wraz z wychowawczynią na słodki poczęstunek. Składamy im serdeczne gratulacje i cieszymy się, że zasilili grono uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że tak jak ślubowali, godnie będą reprezentować naszą szkołę.

Skip to content