Uroczystość poświęcenia ołtarza św. Huberta w kościele p.w. św. Antoniego w Lesznie

3 listopada 2009 r. delegacja naszej szkoły wraz ze sztandarem uczestniczyła w uroczystości poświęcenia ołtarza św. Huberta w kościele p.w. św. Antoniego w Lesznie. Autorem rzeźbionego wizerunku patrona myśliwych i naszej szkoły jest artysta rzeźbiarz Marian Murek z Wielkopolski. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i wielu kół myśliwskich, które wystawiły swoje poczty sztandarowe. Musimy tu dodać, że poczet naszej szkoły został uhonorowany i zajmował w korowodzie miejsce tuż po sztandarze PZŁ. Nasi uczniowie byli zresztą jedynymi przedstawicielami szkół z terenu Leszna i okolic. Msza św. celebrowana była przez proboszcza parafii ks. Macieja Grzesia oraz naszego proboszcza ks. Witolda Hylę, który jest równocześnie kapelanem myśliwych i leśników archidiecezji wrocławskiej. Po mszy odbył się koncert Zespołu Sygnalistów z Piasek pod kierunkiem Agnieszki Wytykowskiej oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod kierunkiem Mieczysława Leśniaka. Odbiór muzyki w doskonałych warunkach akustycznych był znakomity i wywarł wielkie wrażenie na uczniach naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości wszyscy chętni degustowali się przepyszną grochówką.

Skip to content