„Szkoła z Prawami Dziecka”

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej już ogólnopolskiej akcji pod patronatem UNICEF-u „Szkoła z Prawami Dziecka”. W związku z tym 20 listopada w rocznicę wydania Konwencji o Prawach Dziecka, wszyscy uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wybrali się na spacer ulicami Czerniny. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasa I i III szli z transparentami, na których wyszczególnione były najważniejsze wg nich prawa dziecka, uczniowie klasy II mieli kolorowe baloniki, na których napisali wybrane przez siebie prawa. Na podsumowanie barwnego korowodu wspólnie z nauczycielami uczniowie interpretowali znaczenie wybranych praw. W niektórych klasach starszych podobnie jak w roku ubiegłym będą przeprowadzone lekcje tematycznie związane z prawami dziecka. Chętni uczniowie wezmą udział w konkursie filmowym na stworzenie oryginalnego filmu ukazującego wybrane prawa ich oczami.

Skip to content