Uroczyste pasowanie na czytelnika

Piękną uroczystość przeżywali dziś uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej. Od września intensywnie poznawali literki i uczyli się czytać. I właśnie dziś otrzymali nagrodę, którą było uroczyste pasowanie na czytelnika naszej biblioteki. Aktu tego dokonała Pani dyrektor Dorota Adamska. Nagrody i słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców. Pierwszaczki popisały się recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Sztorc i Pani Lidia Kaczor – nauczyciel-bibliotekarz zainteresowały dzieci książkami – czytając fragmenty baśni i wierszy. Taki sposób przybliżania lektur podobał się nawet klasie II i III. W uroczystości wzięły udział również 5-latki, które specjalnie dla starszych kolegów zaśpiewały śliczną piosenkę o książce.