Dzień Europy

7 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Europy, który przypada na 9 maja. Dzisiejszy dzień związany był z realizacją działań związanych obchodami Dnia Wiosny w Europie. Jest to jedno z działań, jakie zaplanowaliśmy w naszym projekcie „DZIECKO WSI NA STARCIE W LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ” realizowanym w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurofanii” przygotowali część artystyczną. Wszystkie klasy przygotowały scenki o wylosowanym wcześniej państwie. Natomiast uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wspólnie przygotowali piękną prezentację o naszej Ojczyźnie – Polsce. Maluszki również zatańczyły Krakowiaka. W dniu dzisiejszym został również rozstrzygnięty międzyszkolny Konkurs plastyczno-językowy dla uczniów szkół podstawowych pt. „Moja ulubiona bajka” – „My favourite fairytale”. Konkurs ten to kolejne zadanie jakie sobie wyznaczyliśmy w ramach naszego projektu. Oto zwycięzcy: I miejsce – Justyna Papmel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ślubowie, II miejsce – Marta Pracz z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Glince, III miejsce – Joanna Kiernicka z naszej szkoły. Fundatorem nagród było Nadleśnictwo Góra Śląska i Księgarnia Językowa POLANGLO w Lesznie. Uczennicom ogromnie gratulujemy, a fundatorom dziękujemy. Później odbyły się dwa konkursy dla naszych uczniów: Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej oraz Potyczki Rodzinne ze znajomości języka angielskiego. Bardzo nas ucieszyło, że rodzice chętnie zmagali się wspólnie ze swoimi dziećmi z językiem angielskim. W obu konkursach rywalizacja była bardzo wyrównana. Tak spędzony dzień pozwolił na wspólne świętowanie dnia ważnego dla każdego Europejczyka.

Skip to content