Cała społeczność szkolna jest głęboko poruszona tragiczną śmiercią Pana Prezydenta, Jego Małżonki, senatorów i posłów, wojskowych, księży i przedstawicieli Rodzin Katyńskich. Wydarzenia ostatnich dni są dla nas prawdziwą lekcją historii. Chcąc w niej aktywnie uczestniczyć, zajęcia edukacyjne w poniedziałek 12 kwietnia rozpoczęliśmy apelem, podczas którego minuta ciszy była dla tych, którzy odeszli. Współczujemy serdecznie rodzinom zmarłych, składając na ich ręce nasze kondolencje. W imieniu Szkoły Podstawowej Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie wpisu honorowego do księgi pamiątkowej wyłożonej w Ratuszu we Wrocławiu dokonała dyrektor Dorota Adamska.