Pierwszoklasiści uroczyście przyjęci do grona społeczności szkolnej

Dzień 12 października pozostanie na długo w pamięci uczniów klasy pierwszej Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie. Zostali oni bowiem uroczyście przyjęci do grona społeczności szkolnej. Do ślubowania pierwszaki przygotowywali się bardzo intensywnie pod okiem wychowawcy Barbary Wiśniewskiej. Uczyli się piosenek, wierszy i tańców. Jednak najbardziej przeżyli złożenie przysięgi na sztandar szkoły. Dumnie ślubowali, że będą postępować uczciwie i godnie reprezentować szkołę w środowisku. Z ufnością uginali ramiona pod ciężarem ogromnego ołówka, którym dyrektor Dorota Adamska pasowała ich na uczniów. Otrzymali również pierwszy w swoim życiu dokument tożsamości jakim są legitymacje szkolne. Wśród upominków znalazły się jeszcze dyplomy upamiętniające to ważne wydarzenie oraz butony, które dumnie przypięli do galowego stroju. A trzeba przyznać, że pierwszoklasiści wyglądali w tym dniu niezwykłe dostojnie. Tak też dumnie kroczyli w polonezie, którym rozpoczynali akt pasowania. Na zakończenie uroczystości dzieci serdecznie podziękowały rodzicom za dotychczasowe wychowanie. W nagrodę za wzorowe przygotowanie się do uroczystości wszyscy otrzymali obfite rożki ze smakołykami, a od starszych kolegów z klasy II i III drobne upominki.