Jubileusz 65-lecia istnienia naszej szkoły

22 października 2010 r. w ZSPGiP im. św. Huberta w Czerninie rozpoczęły się obchody Jubileuszu 65-lecia istnienia placówki. Zainaugurował je koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego. Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych powstał w maju 1993 roku na bazie działającej przy Królewskim Zamku w Rydzynie Capelli Zamku Rydzyńskiego. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest trębacz Mieczysław Leśniczak. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Poznaniu, na co dzień pracujący w orkiestrach symfonicznych w Poznaniu. Do Czerniny zespół przybył w składzie: Andrzej Kulka, Leszek Kaczor grający na rogach koncertowych pless i trąbkach, Krzysztof Szafran grający na waltorni, Tomasz Stanisławski grający na rogu parforce i puzonie oraz Adam Andrzejewski grający na tubie. Muzycy zaprezentowali muzykę myśliwską i muzykę na cześć patrona myśliwych i naszej szkoły – św. Huberta. Koncert odbył się w kościele parafialnym, a słuchaczami byli: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pani Bogumiła Rewers, Przewodniczący Rady Miejskiej w Górze Jerzy Kubicki, radni Henryk Drozdowski i Bronisław Papmel, nauczyciele i uczniowie Zespołu, a także mieszkańcy Czerniny. Następnie zgromadzeni udali się do budynku szkoły, aby wysłuchać ciekawostek o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych oraz posłuchać wabienia zwierząt przez pana Karola Samojluka z Okręgowej Rady Łowieckiej we Wrocławiu. Pogoda sprzyjała świętowaniu, więc uczniowie chętnie udali się do ogrodu szkolnego gdzie przy wielkim ognisku mogli posłuchać innych sygnałów i wziąć udział w zgadywankach przygotowanych przez pana Pawła Bilińskiego z Naczelnej Rady Łowieckiej w Warszawie. Duże emocje wzbudziła również wystawa egzotycznych trofeów łowieckich, którą dzięki uprzejmości pana Karola Samejluka przygotował ksiądz proboszcz Witold Hyla. Obok eksponatów zwierząt z dalekich krain wyeksponowane zostały również gatunki żyjące w naszych lasach udostępnione przez Okręgową Radę Łowiecką z Leszna. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć „na żywo” faunę, o której uczą się podczas zajęć edukacyjnych. Inauguracja święta szkoły była więc również niecodzienną lekcją przyrody.

Skip to content