Po raz kolejny w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem „Bajki mojej babci”, na które został zaproszony Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerninie Pan Andrzej Wałęga. Baśń pt. „Alibaba i 40 rozbójników” Pan Andrzej przeczytał w sposób ciekawy i tajemniczy, co spowodowało ogromne zainteresowanie młodych słuchaczy. Po zaprezentowaniu bajki Pan Andrzej długo rozmawiał z dziećmi na temat dobra i zła oraz o tym, jak złu można się przeciwstawiać. Następnie wszyscy zebrani opowiadali o pracy strażaka, o tym jak ważny jest jego zawód. Później dzieci wspominały przygody z poznanej wcześniej bajki „Myszka Lili”. Uczniowie z klas I – III otrzymali upominki w postaci słodkiego lizaka oraz kolorowanki związane z pracą strażaka. W miłej i świątecznej atmosferze pożegnaliśmy naszego gościa. Dziękujemy Panie Andrzeju! Spotkamy się w maju!