Jasełka

Dziś w naszej szkole był wyjątkowy dzień. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wraz z opiekunkami przygotowali Jasełka. W pierwszej części wystąpili uczniowie z Klubu Młodych Literatów wraz z maluszkami z przedszkola przygotowani przez p. Lidię Kaczor. Natomiast w drugiej części wystąpili uczniowie z koła teatralnego w Jasełkach w wersji polko-angielskiej (w ramach projektu „Dziecko wsi na starcie w lepszą przyszłość” realizowanego ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA). Uczniowie z koła teatralnego zostali przygotowani przez p. Jolantę Kantorczyk. Obu Jasełkom towarzyszyły kolędy śpiewane przez uczennice z gimnazjum przygotowane przez pana Marcina Piskorza. Po Jasełkach uczniowie wraz z wychowawcami mieli wigilie klasowe. W klasach uczniowie składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem. Po wigiliach klasowych było wspólne kolędowanie na korytarzu szkolnym. Na samym początku zaśpiewali nauczyciele, a później zgłaszali się do występów chętni uczniowie. Kolędowanie zostało przygotowane przez p. Piskorza w wersji karaoke. Dzisiejszy dzień wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Starajmy się podtrzymywać tak piękną tradycję.