Kolejny raz w naszej szkole odbyło się czytanie bajek dla klas I-III szkoły podstawowej

To już kolejny raz w naszej szkole odbyło się czytanie bajek dla klas I-III szkoły podstawowej pod hasłem „Bajki mojej babci”. Naszymi gośćmi tym razem była młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Górze wraz z nauczycielami panem Maciejem Kostykiem i wychowawcą panem Tomaszem Woźniczką. Uczniowie zaprezentowali utwory Jana Brzechwy: „Samochwała”, „O Grzesiu Kłamczuchu”, „Rzepka” i w humorystyczny sposób wcielili się w postacie, które według dzieci niekoniecznie warto naśladować. Pan Maciej Kostyk zaprezentował wiersz pt. „Lokomotywa”, podczas czytania którego dzieci mogły włączyć się do wspólnej zabawy naśladując różne dźwięki i głosy. Zapytane, co to jest kłamstwo i czy warto kłamać, dzieci zgodnie stwierdziły, że kłamstwo ma krótkie nogi. Bardzo ciekawie przedstawiony był wiersz pt. „Rzepka” gdzie młodzież wystąpiła w odpowiednich strojach, a liczni bohaterowie tak spodobali się widowni, że wspólnymi siłami i dopingiem wyciągnęli rzepkę z ziemi. Dzieci prezentowały również swoje umiejętności recytatorskie i piosenkarskie, co wzbudziło podziw gości. Zabawa była udana a śmiechu co nie miara. Pożegnaliśmy naszych gości bijąc im ogromne brawa.

Skip to content