IX Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków i Uczniów Klas I-III

11 maja 2011 r. był bardzo uroczystym dniem w grupach przedszkolnych 5 i 6 latków w naszym Zespole. Maluchy reprezentowały czernińską społeczność uczniowską w IX Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Przedszkolaków i Uczniów Klas I-III. W tym roku przegląd był nad wyraz dynamiczny i radosny, przebiegał bowiem pod hasłem „Na ludową nutę”, a jego celem było krzewienie kultury ludowej wśród najmłodszych, aby ocalić od zapomnienia tańce, przyśpiewki i stroje. Na tle przepięknej scenografii 250 małych artystów tańczyło, śpiewało i recytowało. Reprezentanci naszych przedszkolaków pod okiem Pani Renaty Stępień-Chmiel i Pani Renaty Woźny spisali się znakomicie. Z wielką werwą i radośnie odtańczyli układ taneczny do piosenki „Czerwone jabłuszko” oraz Polkę Tramblankę. W nagrodę otrzymali słodkie upominki.