III edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego „Święty Hubert uczy i pyta”

31 maja w Ratuszu odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego „Święty Hubert uczy i pyta”. Głównym koordynatorem zmagań była Pani Anna Salamon, która wspólnie z Panią Magdaleną Pazoła ułożyła trudne pytania konkursowe. Zmagania prowadził do celu Pan Marek Rynkowski. Drużyny do ostatniej konkurencji szły „łeb w łeb”, a zadanie matematyczne spowodowało ostateczne rozstrzygnięcie przydziału miejsc. Komisja miała mnóstwo pracy i prowadziła burzliwe obrady, którym przewodniczyła Pani Aneta Niewiarowska – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Górze. Zwycięzcami konkursu została nasza drużyna w składzie Agnieszka Felska, Jowita Dereń, Aleksandra Kosowska i Katarzyna Jakubiak. Następne miejsca zajęły kolejno: Szkoła Podstawowa ze Ślubowa i Szkoła Podstawowa nr 3 z Góry. Część artystyczną uświetniły nasze przedszkolaki przygotowane przez Panią Renatę Stępień-Chmiel i Panią Renatę Woźny i oraz gimnazjalistki przygotowane przez Pana Marcina Piskorza. Wszystkie szkoły w nagrodę za trud i szerzenie idei ekologicznych otrzymały mikroskopy z okularem multimedialnym oraz zestaw brył geometrycznych. Wszyscy uczestnicy konkursu natomiast nagrodzeni zostali łamigłówkami logicznymi. Na zakończenie wystąpili uczniowie gimnazjum z musicalem „Kopciuszek” przygotowanym przez Panią Lidię Kaczor. Po trudach zmagań konkursowych uczestnicy zostali zaproszeni do posiłku przygotowanego przez Radę Rodziców i do wspólnej zabawy. Konkurs podobał się zarówno gościom, jak i uczestnikom. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie i ufundowanie wspaniałych nagród. Zapraszamy za rok na czwartą edycję.

Skip to content