Spotkanie z ciekawą lekturą

Drugi rok kontynuowana jest akcja zainicjowana przez bibliotekę szkolną i panią Lidię Kaczor „Bajki Mojej Babci”. Na spotkanie z ciekawa lektura zapraszani są ciekawi goście, którzy czytają uczniom klas I-III bajki znane od wielu lat. Po chwili obcowania z bohaterami bajek dzieci mają okazję zadać wiele pytań przybyłym gościom. 17 listopada gościem w naszej szkole był pan Maciej Kołata, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Góra Śl., który przeczytał maluchom bajkę „Czerwony Kapturek”. Ponieważ akcja rozgrywa się przede wszystkim w lesie, więc pan Kołata opowiedział uczniom wiele ciekawostek z życia drzew i zwierząt, wzbogacając wiedzę uczniów z edukacji przyrodniczej. Tak więc od bajki po bogatą wiedzę. Serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji.