Realizacja projektu „Znaczenie języka angielskiego w życiu codziennym”

W ramach realizacji projektu pt: „Znaczenie języka angielskiego w życiu codziennym” (e-Akademia Przyszłości) uczennice klasy II gimnazjum zorganizowały konkurs językowy dla uczniów klas gimnazjalnych. Celem przeprowadzonego konkursu było pokazanie uczniom, że język angielski to nie tylko nauka w szkole, ale również i zabawa z językiem. Do konkursu każda klasa wytypowała swoją 4-osobową drużynę. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności i w sposób zabawowy utrwalali znajomość języka angielskiego. W tych potyczkach zwyciężyła klasa I, drugie miejsce zajęły klasy: II i IIIa. Natomiast trzecie miejsce, z niewielką różnicą punktów zajęła klasa IIIb, która okazała się najlepsza w znajomości tytułów i wykonawców piosenek śpiewanych w języku angielskim. Wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w zabawę i zaproponowali kolejne językowe potyczki klasowe jeszcze w tym roku szkolnym. To pokazało, że taka forma nauki języka bardzo się spodobała naszym gimnazjalistom.