Wycieczka do Republiki Czeskiej

Wycieczka szkolna do Czech wyruszyła 6 czerwca spod naszej szkoły. Autokarem dojechaliśmy do pensjonatu w Złotej Oleśnicy. Następnie udaliśmy się na marsz po górzystych terenach w kierunku Czarnej Studnicy. Później zeszliśmy w kierunku źródła Nysy Łużyckiej. Po tej wyprawie udaliśmy do Liberca, jednego z większych miast Republiki Czeskiej, na spacer po rynku oraz do centrum rozrywki Babylon, gdzie miło spędziliśmy czas zażywając kąpieli w tutejszym aqua parku. Drugiego dnia wybraliśmy się do Muzeum Lotnictwa. Przyjrzeliśmy tam różnego typu maszynom latającym. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie przepięknego miasta – Praga. Pałac prezydencki na Hradczanch wzbudził wielkie zainteresowanie wśród zwiedzających. W ostatnim dniu zwiedziliśmy następujące miejsca: Jaskinie Dolomitowe Boskov, wodospad Mumlavy, Centrum Sportów Zimowych w Harrachovie. Uczestnikom wycieczki ciężko było się pożegnać z piękna krainą Czech. Pomimo ponurej pogody i przelotnych opadów deszczu humor nam dopisywał.