Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej

Jeszcze nie zapomnieliśmy o uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, pięknie przygotowanym przez uczniów kl. V szkoły podstawowej, który odbył się 15 listopada w naszej szkole, kiedy w tym samym dniu, przy dźwiękach hymnu państwowego i szkolnego z sztandarem szkoły i w obecności zaproszonych gości, odbył się kolejny pod hasłem „Nauka dostarcza i radości, i pociechy” – słowa Pliniusza Młodszego. Pierwszaków w strojach galowych i w biretach – dziewczynki w czerwonych, a chłopcy w granatowych, pasowano na uczniów Szkoły Podstawowej. Było ślubowanie uczniów jak i ich Rodziców na sztandar, były wiersze, piosenki, podziękowania i kwiaty dla Pani Dyrektor oraz dla wychowawcy klasy I, od uczniów i ich Rodziców. Dzieci z niecierpliwością czekały na moment pasowania na ucznia, ale przede wszystkim na upominki. „Święty Hubert na pewno z przymrużeniem oka spoglądał z nieba” na obdarowanych dzieciaków, którzy z ciekawością zaglądali do rożków pełnych łakoci i na piękne upominki przygotowane przez uczniów klasy III szkoły podstawowej. Potwierdzeniem przynależności do społeczności szkolnej, były wręczone przez Panią Dyrektor pierwszakom dyplomy i legitymacje. Ten dzień, pełen wrażeń, na zawsze pozostanie w pamięci uczniów Młodszej Grupy Wiekowej naszej szkoły.

Skip to content