Zimowy Koncert

18 stycznia 2013 r. w ramach realizacji Projektu pt. „Język angielski w zasięgu mojej ręki” realizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA w Zespole Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie odbył się etap powiatowy Konkursu Piosenki Świąteczno-Zimowej w wersji anglojęzycznej pt. „Zimowy Koncert”. Głównym organizatorem konkursu jest koordynator całego projektu – pani Jolanta Kantorczyk. Za część artystyczną – występy towarzyszące – odpowiedzialna była pani Lidia Kaczor, która przygotowała nasze starsze uczennice do występów. Gościnnie również wystąpili nasi mali uczniowie z klasy III z tańcem Cha-Cha i Ugi-Bugi.
Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Do etapu powiatowego zgłosiło się 6 szkół. W skład Komisji Konkursowej etapu powiatowego wchodzili:
1. Ks. Janusz Bobowski – przewodniczący komisji (proboszcz czernińskiej parafii),
2. Edyta Szorc – członek komisji (przewodnicząca Rady Rodziców),
3. Andrzej Skwiercz – członek komisji (przedstawiciel wydawnictwa MACMILLAN).
Oto laureaci:
I miejsce: Patrycja Gała – SP Nr 3 w Górze
II miejsce: Zuzanna Janicka – SP Nr 1 w Górze
III miejsce: Magdalena Andrzejewska – ZSPiP w Ślubowie
Rywalizacja była tak wyrównana, że komisja konkursowa postanowiła dodatkowo przyznać trzy wyróżnienia:
1. Julia Goszczyk – SP Nr 3 w Górze
2. Wiktoria Chrzanowska – SP Nr 1 w Górze
3. Jadwiga Mackiewicz – ZSPiP w Ślubowie
Wszyscy uczestnicy konkursu pokazali wielki talent i zdolności wokalne. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie w wytypowaniu laureatów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnego talentu, a Fundacji NIDA i wydawnictwu MACMILLAN za ufundowanie nagród.