Warsztaty dot. wolontariatu

Dnia 25 lutego 2013 roku na zaproszenie Pani Lidii Kaczor nauczyciela bibliotekarza naszą szkołę odwiedziła pani Alicja Kaśków psycholog wrocławskiego hospicjum, które wspiera nieuleczalnie i przewlekle chore dzieci oraz ich rodziny. Gośćmi spotkania były Pani dyrektor Dorota Adamska i Pani Krystyna Chudzik – pedagog szkolny oraz grupa uczniów gimnazjum. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom pojęcia wolontariat i hospicjum. Uczniowie zostali szczegółowo zapoznani z najważniejszymi zagadnieniami z tych dziedzin. Mieli również możliwość brania aktywnego udziału w warsztatach dotyczących „W jaki sposób pomagać drugiemu” oraz „Jaki powinien być wolontariusz i czym się powinien wyróżniać”. Nasz gość przybliżył uczestnikom spotkania historię Hospicjum. Zachęcała uczniów do angażowania się w sprawy wolontariatu oraz przedstawiła uczniom rodzaje akcji. Takie spotkanie zostało zorganizowane w naszej szkole po raz pierwszy i wywołało ogromne zainteresowanie. Uczniom spodobały się pomysły na włączenie się do jednej z kampanii, która miałaby na celu niesienie bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym. Każdy z nas może zadać sobie pytanie czy jest w nim dusza wolontariusza? Więc jeśli każdy z nas odpowiedział na to pytanie, to nie bądźmy obojętni na ludzkie cierpienie. Umiejmy umilić ten czas, który jeszcze im pozostał. Kierujmy się więc hasłem przewodnim wrocławskiego hospicjum „Pomóż, póki jestem”.

Skip to content