Wojewódzka Gala Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6-lat”

W dniu 4 marca 2013 r. dyrektor Szkoły Pani Dorota Adamska, nauczyciel przedszkola Pani Renata Stępień-Chmiel, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Szorc, sołtys wsi Czernina Górna Pan Dariusz Występki reprezentowali naszą Szkołę na Wojewódzkiej Gali Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6-lat”, której organizatorem był Dolnośląski Kurator Oświaty Pani Beata Pawłowicz. Uroczystość odbyła się we Wrocławskim Teatrze Lalek a honorowym gościem była Pani Krystyna Szumilas Minister Edukacji Narodowej. W tegorocznej II edycji konkursu nasza Szkoła przygotowała prezentację multimedialną pn. „Odważnym krokiem”, która potwierdza nasze działania na rzecz przyjęcia 6-latka w poczet społeczności szkolnej. Nagrody w konkursie nie udało się nam zdobyć, ale czujemy ogromną satysfakcję ponieważ z rąk Pani Minister i Pani Kurator otrzymaliśmy wyróżnienie potwierdzające, że nasza Szkoła to: „Szkoła przyjazna dla 6-latka”. Tego samego dnia odbyło się też spotkanie z Panią Minister pt. „Zmiany w edukacji najmłodszych szansą na lepszy rozwój”, na którym poruszano zagadnienia: organizacji edukacji dzieci sześcioletnich w pierwszej klasie szkoły podstawowej, roli edukacji przedszkolnej w przygotowaniu dzieci sześcioletnich do nauki w szkole, współpracy różnych instytucji w zakresie zapewnienia dzieciom prawidłowego rozwoju.

Skip to content