Otrzymywanie mydła domowym sposobem

W roku szkolnym 2012/13 uczniowie klasy II uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego z chemii pt. „Otrzymywanie mydła domowym sposobem”. Celem projektu było rozbudzenie zainteresowań przemianami chemicznymi zachodzącymi w codziennym życiu, pogłębianie wiedzy z zakresu różnych dziedzin chemii, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie oraz nabywanie umiejętności zaprezentowania efektów własnej pracy publicznie oraz zapoznanie z technikami laboratoryjnymi i wskazanie alternatywnych środków chemicznych.
Uczniowie zostali podzieleni na grupy, z których każda miała przydzielone czynności i zadania do wykonania. Wynikiem tych działań jest film z przygotowania mydła w warunkach domowych. W projekcie uczestniczyli następujący uczniowie: Ewelina Bordulak, Kamila Szczepańska, Magdalena Wojsiak, Aleksandra Dykas, Artur Symczyszyn, Kacper Zawała. W przygotowaniu dokumentacji pomagali: Sebastian Symczyszyn, Damian Dykas, Marcin Chodkowski, Wojciech Chodkowski, Paweł Zarzycki i Michał Budny. Dodatkową zaletą projektu jest powstanie prezentacji, która będzie wykorzystywana podczas zajęć chemii.