Przedszkolaki w „Szkółce leśnej”

13 maja 2013 r. najstarsze przedszkolaki udały się na zięcia ekologiczne do lasu „Dzień drzewa dla przedszkola”, które przeprowadziła pani Barbara Kurzawa. Dzieci z zainteresowaniem pogłębiały swoje wiadomości na temat drzew iglastych i wybranych gatunków drzew liściastych. Przedszkolaki w bezpośrednim kontakcie z przyrodą uczyły się zachowań proekologicznych. Miłym podsumowaniem wyczerpujących zajęć było samodzielne przygotowanie posiłku w postaci pieczonej kiełbaski. Po powrocie do szkoły zostały przeprowadzone zajęcia plastyczne, a efekty pracy wyeksponowane na gazetkach ściennych. Wyjazd do ,,Szkółki leśnej” Nadleśnictwa Góra Śląska został zorganizowany w ramach konkursu przyrodniczo- łowieckiego, w którym uczestniczy nasza szkoła.