V Gminny Konkurs Przyrodniczo – Matematyczny „Święty Hubert Uczy i Pyta”

23 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych Gminy Góra pod hasłem: ,,Święty Hubert Uczy i Pyta’’. Głównym organizatorem konkursu była Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz przy współpracy Zespołu Szkoły Podstawowej Gimnazjum i Przedszkola im. św. Huberta w Czerninie. W zawodach rywalizowali uczniowie wszystkich szkół podstawowych Gminy Góra. Drużyny w 4-osobowym składzie udzielały odpowiedzi na trudne pytania zarówno z przedmiotów matematycznych, jak i przyrodniczych wykazując się ogromną wiedzą z tego zakresu. . Drużyny do ostatniej konkurencji szły „łeb w łeb”. Komisja miała mnóstwo pracy i prowadziła burzliwe obrady, którym przewodniczyła Pani Magdalena Głuszko – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Górze, która reprezentowała Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz. Zwycięzcami konkursu została nasza drużyna w składzie Katarzyna Drozdowska, Alicja Glińska, Janusz Willman i Maciej Zarzycki. Następne miejsca zajęły kolejno: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze i Szkoła Podstawowa Nr 3 w Górze. Część artystyczną uświetniły nasze przedszkolaki przygotowane przez Panią Renatę Woźny i uczniowie młodszej grupy wiekowej pod opieką Barbary Wiśniewskiej i Bożeny Gawczyńskiej oraz gimnazjalistki, których przygotowała Pani Lidia Kaczor. Uczestnikom ducha walki dodawali myśliwi z kół łowieckich, przedstawiciele Nadleśnictwa „Góra Śląska”, Dyrektor PCDN i PPP w Górze oraz Rada Rodziców działająca przy szkole w Czerninie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Góry, myśliwych oraz właścicieli sklepów w Czerninie.

Skip to content