CZY POGODA CZY TEŻ DESZCZ – NAM WESOŁO ZAWSZE JEST

Tak można by rzec o nastrojach panujących w naszej szkole w dniu 3 czerwca. Zgodnie z kalendarzem uroczystości i imprez szkolnych właśnie ten dzień obchodzony był jako Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego. Ze względu na warunki atmosferyczne niewiele rozgrywek sportowych udało się rozegrać, ale i tak harmonogram działań był bardzo napięty. Klasy I-III uczestniczyły w teatrzyku „O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” wystawionym przez sekcję artystyczną Domu Kultury w Górze. Odwiedziły również Pracownię Historii Ziemi Górowskiej przy ul. Kościuszki 33. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch wystaw: stałej ekspozycji „W chacie chłopskiej przed 100 laty”, oraz „Ginące zawody”. Zgromadzone przedmioty i eksponaty wzbudziły u dzieci wielkie zainteresowanie i zaszczepiły w niektórych bakcyl „poszukiwacza skarbów” u dziadka na strychu. Uczniowie klas IV-VI udali się w dniu 3 czerwca 2013 r. na wycieczkę do Leszna i Karczmy Borowej. Celem wycieczki było zwiedzenie stacji meteorologicznej wraz z wysłuchaniem wykładu i wzięciem udziału w lekcji zaplanowanej przez pracownika stacji. Uczniowie w wielkim skupieniu i z uwagą słuchali wykładu na temat urządzeń znajdujących się na terenie obiektu, brali również udział w praktycznych zajęciach- odczytywali pomiary. Kolejnym punktem programu wycieczki był pobyt w Nadleśnictwie Karczma Borowa. Tam uczniowie wraz z opiekunami spotkali się z przedstawicielem Nadleśnictwa i w izbie edukacyjnej wysłuchali ciekawej prelekcji na temat mieszkańców lasu. Młodzież naszej szkoły wykazała się dużą aktywnością i wiedzą na temat zwierząt leśnych – najbardziej aktywni otrzymali upominki. Niestety, aura pomieszała szyki. Z powodu deszczu uczniowie nie mogli posiedzieć przy ognisku, które miało być ostatnim punktem programu, ale „co się odwlecze, to nie uciecze” – kiełbaski zostaną upieczone w innym terminie. Uczniowie klas I i III gimnazjum z okazji Dnia Dziecka udali się na strzelnicę myśliwską do Góry. Pomimo niesprzyjającej aury odbyły się wszystkie zaplanowane konkurencje. Uczniowie próbowali swoich sil w strzelaniu z wiatrówki do celu. Nagrodzono uczniów, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. W innej konkurencji chłopcy z obu klas dzielnie walczyli o zdobycie piłki nożnej. Fundatorami nagród oraz pieczonej na grillu kiełbaski było Koło Łowieckie „Dzik” z Wąsosza. Dziękujemy bardzo Panu Andrzejowi Adamskiemu – prezesowi Koła Łowieckiego „Dzik” za zapoznanie uczestników wycieczki z historią powstania strzelnicy oraz za pokaz i przeprowadzenie konkurencji strzeleckich. Nasze podziękowania za pomoc w organizacji kierujemy również do Pana Eugeniusza Zalewskiego z Koła Łowieckiego „Szarak” z Wałbrzycha. 3 czerwca uczniowie klasy II gimnazjum byli na wycieczce we Wrocławiu. Trzy godziny spędzili w Aquaparku Wrocław, a następnie przemieścili się na wrocławski Rynek, gdzie zjedli obiad i obejrzeli ekspozycje Jarmarku. Wrócili do Czerniny pełni wrażeń około 19-stej. Część kosztów tego wyjazdu pokrytych zostało przez zaprzyjaźnione koła myśliwskie, za co serdecznie im dziękujemy. Uczniowie, którzy nie wzięli udziału w zorganizowanych wyjazdach( a było ich naprawdę niewielu) mogli wykazać swoją tężyznę fizyczną w czasie rozgrywek w tenisa stołowego, piłkę nożną, piłkę siatkową i koszykówkę.

Skip to content