Kampania Edukacyjna „Dziecko bezpieczne na drodze”

Dnia 17 września 2013 r. w naszej szkole odbyła się inauguracja Kampanii Edukacyjnej „Dziecko bezpieczne na drodze” pod hasłem „Odblaski ratują życie”. Kampania prowadzona będzie przez redakcję ,,Panoramy Leszczyńskiej’’, a jej partnerami strategicznymi są: koncern OSI Poland Foodworks w Chróścinie oraz właściciele sieci restauracji Mc Donald’s w Lesznie. Patronat honorowy objęła Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz. Celem akcji jest zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Jest to na tyle ważne, że w okresie jesienno-zimowym zwiększa się znacznie zagrożenie wypadkowe związane z ograniczoną widocznością i bardzo różnymi warunkami atmosferycznymi. Aby zapewnić dzieciom bezpieczną drogę do szkoły, partnerzy akcji wręczyli uczniom klas I-III oraz przedszkolakom kamizelki odblaskowe. Akcją zostaną objęci również uczniowie szkół z gminy Góra. Panorama Leszczyńska publikować będzie porady ratowników medycznych i policjantów dotyczące zachowań w czasie wypadku czy kolizji, zaś policjanci przeprowadzą w szkołach praktyczne zachowanie się na drogach.