Warsztaty z native speakerami

W ramach projektu „Język angielski w zasięgu mojej ręki” realizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA nasi uczniowie klas 4-6 już kolejny raz mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych z native speakerami – ze Szkocji – Davidem Vivanco i Donnie Nicolsonem – ubranych w tradycyjny strój Szkocki – kilty. W tym celu wybraliśmy się do Poznania. Uczniowie nauczyli się podstawowych kroków tańca irlandzkiego, jak również nauczyli się bardzo znanej w Szkocji piosenki. Największą atrakcją warsztatów okazała się gra na dudach. Uczniowie mogli również posłuchać jak mówi się w języku Gaelic – używanego przez mieszkańców północnej Szkocji. Wyjazd na warsztaty okazał się niezapomnianą przygodą i zdobyciem nowych doświadczeń i umiejętności.