Wigilia w naszej szkole

Piątek 20 grudnia był w naszej szkole szczególnie obchodzony. W ramach działań wychowawczych zorganizowana była Wigilia. Wspólne świętowanie zainaugurował wicedyrektor Zespołu składając wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne i wręczając każdej klasie słodycze. Wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowali jedną z wielu tradycji związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie przypomnieli więc obrzęd odwiedzania domów przez kolędników, powstawania szopki, ubierania choinki, obdarowywania upominkami, wieczerzy wigilijnej. Wystąpieniom towarzyszyły kolędy, tak bardzo lubiane przez wszystkich. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w przeglądzie ponieważ przydzielone przez komisję punkty za występ znalazły się na koncie każdej klasy. Po zakończonej części artystycznej uczniowie spotkali się w salach, gdzie dzielili się opłatkiem i spożywali przygotowane przez rodziców potrawy. W trakcie posiłków odwiedzili ich przedstawiciele Rady Rodziców, którzy przygotowali dla każdego słodkie upominki. Dzień ten upłynął w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Pokazał, że możemy liczyć zarówno na uczniów jak i ich rodziców.

Skip to content