Piłkarska przygoda

Sobotnie południe 18 października 2014 r. rozpoczęło naszą piłkarską przygodę, bo dokładnie o 12.10 wyruszyliśmy autokarem w kierunku Wrocławia na mecz WKS Śląsk Wrocław z Piastem Gliwice. Na miejscu cała nasza brygada – 24 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum wraz z opiekunami p. Ewą Miłaszewicz, p. Magdaleną Pazołą i p. Piotrem Brojkiem zasiadła w Sektorze Familijnym „Dzieci na stadionie” na trybunie D Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Kibice zielono-biało czerwonych już na starcie zostali przyozdobieni we flagowe kolory Śląska Wrocław. Nie zabrakło również pluszowych bohaterów popularnych filmów animowanych, którzy rozśmieszali dzieci i chętnie pozowali do wspólnych zdjęć. Na 15 minut przed rozpoczęciem pojedynku Śląska Wrocław z Piastem pojawił się Lukas Droppa z WKS Śląsk, z którym mogliśmy sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia i otrzymać autografy. Wrażenia były niesamowite – wokół mnóstwo fanów piłki nożnej. Otaczało nas ponad 14 tyś. ludzi, którzy podobnie jak i my, nie tylko bacznie obserwowali to, co działo się na boisku, ale też śpiewali i dopingowali zawodników. Mimo, że do domu wracaliśmy późnym wieczorem, to w autokarze panowała radosna atmosfera, bo jeśli jeszcze ktoś nie wie, mecz zakończył się wygraną WKS Śląsk Wrocław wynikiem 3:0. Gratulujemy! W przyszłym roku na pewni nie zabraknie nas na stadionie.