V Dolnośląska Gala Talentów

20 marca 2015 roku odbyła się Dolnośląska Gala Talentów – etap regionalny. W Lubiążu o wejście do finału walczyły 23 szkoły. Jury nominujące do V Dolnośląskiej Gali Talentów składała się z dyrektorów lub ich przedstawicieli reprezentujących placówki biorące udział w gali regionalnej. Każdy z głosujących dysponuje jednym głosem. Wybierając nominowanych należało brać pod uwagę: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, nietuzinkowość zainteresowań, pasji i talentów oraz profesjonalizm. Patronat nad galą talentów sprawuje Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Każda placówka z województwa dolnośląskiego mogła zgłosić tylko jednego reprezentanta szkoły. Zgłoszeni utalentowani uczniowie podzieleni zostali na kilka rejonów, m.in. jeleniogórski, wałbrzyski, wrocławski, legnicki. Nasz region wrocławski musiał udać się do Lubiąża, gdyż organizacją gali dla tego regionu zajął się Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu, który bardzo profesjonalnie przygotował scenę dla młodych artystów jak i przesmaczny poczęstunek włącznie z kanapkami, ciastem i owocami.
Uczeń klasy V Maciej Wysocki zaprezentował swój talent instrumentalny i zagrał na gitarze elektrycznej, a tym samym reprezentował naszą szkołę Zespół Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie. W przygotowanie wiązanki utworów Maciej włożył dużo pracy i zaangażowania. Maciej rywalizował z wieloma osobami o różnych talentach i pasjach, m.in z innymi instrumentalistami, wokalistami, tancerzami, informatykami, programistami, sportowcami, np. pływakami, jeźdźcami konnymi, grupami teatralnymi, grupami biegle władającymi językiem migowym, a także osobami biegle władającymi trzema językami obcymi, osobami zajmującymi się origami czy rękodziełem. A ponieważ w jednej kategorii wiekowej znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich tym razem naszemu uczniowi było trudno konkurować z pozostałymi uczestnikami tym nie mniej występ bardzo się podobał zebranej publiczności. Maciej wystąpił obok równie utalentowanej młodzieży i mimo, że nie zakwalifikował się do Finału Gali Dolnośląskich Talentów, dalej będzie rozwijał swój talent.
Po zakończeniu Gali Starosta Wołowski zaprosił wszystkich uczestników na zwiedzanie Klasztoru Cystersów w Lubiążu. Klasztor wymaga remontu, jednak odrestaurowane już sale wzbudziły podziw. Historia zainteresowała wszystkich zwiedzających zarówno młode jak i starsze pokolenie. Gratulujemy Rodzicom i Opiekunom i dziękujemy organizatorom.

Skip to content