„Dzieci na stadionie – uczymy się dopingu”

W trakcie spotkania Śląska Wrocław z Wisłą Kraków do boju piłkarzy obydwu drużyn zagrzewali uczestnicy akcji „Dzieci na stadionie – uczymy się dopingu”. Była to już 11 odsłona tej akcji, w której mogli uczestniczyć uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Miłaszewicz, p. Magdaleny Pazoły, p. Edyty Turowskiej, p. Bożeny Gawczyńskiej i p. Piotra Brojka.
Ponad 5 tysięcy dzieci i młodzieży gościło na trybunach Stadionu Wrocław w czasie ostatniego meczu rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy. Dzięki wsparciu najmłodszych kibiców Śląsk Wrocław pokonał Białą Gwiazdę 1:0, a doping z sektora D docenili sami zawodnicy zielono-biało-czerwonych.
Zawsze świetnie gra nam się na tę stronę, gdy przyjeżdżają do nas dzieci. Fajnie, że udało mi się też strzelić gola akurat na bramkę przed ich trybuną. Dziękuję im za wsparcie i tę zwycięską bramkę chętnie im za to dedykuję – mówił po końcowym gwizdku środowego spotkania skrzydłowy Śląska Wrocław i strzelec decydującego gola Robert Pich.
W ramach akcji uczniowie wzięli udział w nauce kulturalnego dopingu wraz z kibicami obu zespołów oraz mogli otrzymać autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami.