„Bajki Mojej Babci”

Od kilku lat w naszej szkole prowadzana jest przez nauczyciela bibliotekarza akcja „Bajki Mojej Babci” dla klas I-III szkoły podstawowej. Akcja ma na celu zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez czytanie różnych tekstów przez zaproszonych gości. Goszczą u nas osoby różnych zawodów. Ostatnio w naszej szkole gościła Pani Marzena Nowocińska nauczyciel-wychowawca z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. Przeczytała pięknie dzieciom bajkę pt. „Franklin mały bałaganiarz”. Była to opowieść o małym żółwiku, jego przyjaciołach, misiu i bobrze. Franklin to przykład bałaganiarza ciągle szukającego różnych rzeczy. Nie mógł bawić się z kolegami bo zginął jemu miecz. Kiedy już miał tego dość postanowił wspólnie z rodzicami posprzątać i już zawsze odkładać wszystko na swoje miejsce. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania oraz potwierdzały, że bałagan nie może nas otaczać. Uczniowie obiecali, że zawsze będą dbały o porządek nie tylko wokół siebie. Śmieci będą wrzucały do kosza i tej zasady będą uczyły innych. Zadaniem uczniów będzie wykonanie prac plastycznych a następnie prezentacja ich na gazetce szkolnej. Pani Marzena opowiedziała również o swojej pracy z dziećmi głuchymi. Jest to praca polegająca na porozumiewaniu się językiem migowym. Pokazała też uczniom w języku migowym niektóre zwroty grzecznościowe. Dzieci były zachwycone spotkaniem. W związku z tym zaprosiliśmy naszego gościa na kolejne spotkanie ale już w nowym roku szkolnym.

Skip to content