„Jedzie, jedzie straż ogniowa, trąbka gra….”

Tak śpiewały przedszkolaki i uczniowie klasy Ib oraz II Szkoły Podstawowej uczestniczące w spotkaniu ze strażakami w dniu 7 maja 2015 r. To był niezapomniany dzień. W pięknym słońcu wóz strażacki prezentował się doskonale, a echo syreny brzmiało długo i przeraźliwie. Pan Andrzej Wałęga wraz z kolegami zademonstrowali dzieciom w co zaopatrzony jest wóz bojowy, jaki zasięg ma sikawka strażacka, ile waży butla z powietrzem, którą zabiera ze sobą strażak na akcję. Każdy uczeń miał też możliwość posiedzenia w wozie strażackim i poczucia się jak prawdziwy strażak w kasku na głowie i z sikawką w dłoni.
Za ciekawy pokaz uczniowie podziękowali strażakom wręczając im rysunki i laurki z okazji Dnia Strażaka. Sami dostali lizaki, które skonsumowali w drodze do szkoły.