XII Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu” w naszej szkole

14 maja 2015 r. po raz XII odbył się Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu” w kategorii szkół gimnazjalnych, który przeprowadzono na Orliku naszej szkoły. Organizatorem był zespół placówek PCDN i PPP w Górze, a współorganizatorem ZSPGiP w Czerninie.
W turnieju uczestniczyło 7 szkół gimnazjalnych powiatu górowskiego: Zespół Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole w Czerninie, Gimnazjum Nr 1 w Górze, Gimnazjum Nr 2 w Górze, Gimnazjum w Naratowie, Gimnazjum w Niechlowie, Gimnazjum w Irządzach, Gimnazjum w Jemielnie.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Wieruszewska, Ewa Piotrowska, Nikol Muszyńska, Anna Wojciechowska, Ewelina Dereń, Adrian Szankowski, Wojtek Domasik, Oskar Strzałkowski, Krzysztof Wołowski, Jakub Czyżowski pod opieką p. Magdaleny Pazoły nauczyciela matematyki, p. Ewy Miłaszewicz i p. Piotra Brojka nauczycieli wychowania fizycznego.
I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Górze, II miejsce Gimnazjum Nr 2 w Górze, a trzecie Gimnazjum w Zespole Szkół w Jemielnie. Laureaci otrzymali puchary.
Nasi uczniowie zajęli piąte miejsce. Mimo, że nie udało im się znaleźć w pierwszej trójce to i tak jesteśmy z nich bardzo dumni, bo w konkurencjach sportowych wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną. Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze i przyjaznej rywalizacji umysłowo-sportowej. Pozwolił również sprawdzić swoją wiedzę i sprawność w konfrontacji z koleżankami i kolegami z innych szkół. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla gospodarzy i gości uczestniczących w Turnieju.

Skip to content