Usłyszeć Afrykę

Uczniowie klasy III S.P. mogli przeżyć niezwykłe lekcje poświęcone dzieciom z Afryki. Zajęcia były otwarte i uczestniczyli w nich inni uczniowie i nauczyciele.
Dzięki realizacji projektu fundacji Usłyszeć Afrykę – „Zagrajmy w szkołę” dzieci poznały zagadnienia związane z edukacją globalną, a w szczególności edukacją dzieci niewidomych i niedowidzących z Ghany i Rwandy (Niewidzialna szkoła) oraz problemami z dostępem do nauki dzieci w Ugandzie (Maja szkoła – moja przyszłość).
Zwieńczeniem zajęć było uczestniczenie w grze podłogowej „Zagrajmy w szkołę”, podczas której dzieci miały możliwość rozwiązywania rebusów, odpowiedzi na pytania dotyczące edukacji w Polsce i Afryce, przedstawienia scenek dramowych na podany temat.
Dzięki realizacji projektu uczniowie uczyli się korzystać z informacji, uważnie słuchali wypowiedzi i potrafili z nich korzystać, czytali ze zrozumieniem teksty, wnioskowali. Przede wszystkim jednak uczyli się tolerancji wobec osób innej narodowości i tradycji kulturowych. Dowiedzieli się, że wszyscy ludzie mają równe prawa, a potrzebującym należy pomagać.