Pasowanie na ucznia

Dnia 29 października 2015 r. uczniowie klasy Ia zdawali swój pierwszy egzamin, miał on zdecydować, czy zostaną pasowani na ucznia Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie. Udało się! Występy dzieci, prezentacja multimedialna „Poznajmy się nawzajem”, test z ekologii oraz z bezpieczeństwa na drodze wypadły znakomicie. Wychowawca klasy, przedstawiciele Samorządu Szkolnego i chór szkolny oraz gościnnie występujące szkolne koło taneczne „Fanki, Tanki” bardzo pierwszoklasistom w tym pomogli. Wraz ze swoimi rodzicami ślubowali na sztandar naszej szkoły, a to zobowiązuje. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Dorota Adamska. Uczniowie klasy Ia są szczęśliwi, że zaufano im i przyjęto ich do braci szkolnej. Otrzymali od swoich rodziców, Rady Rodziców oraz uczniów klasy IIb upominki i za to bardzo dziękują.
Całość uświetniła piękna jesienna dekoracja głównego korytarza szkolnego oraz uroczysta z tej okazji oprawa plastyczna. Wszystko udokumentował zaproszony pan fotograf. Uroczystość zakończyła się spotkaniem pierwszoklasistów i ich rodziców z wychowawcą oraz zaproszonymi gośćmi w klasie i poczęstunkiem. Ten dzień na zawsze zostanie w pamięci zarówno dzieci jak ich rodziców.