Wystawa z Klocków LEGO

Uczniowie klasy Ib, IIa i IIb Szkoły Podstawowej tuż przed feriami 28 stycznia 2016 r. wraz z wychowawcami wyruszyli na Największą Wystawę w Polsce, która prezentowała budowle z ulubionych przez dzieci klocków LEGO. Dzieci z zachwytem oglądały eksponaty prezentujące postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek. Dużą radość sprawiały naszym uczniom interaktywne roboty, które można było własnoręcznie uruchomić. Dech w piersiach zaparł jednak wszystkim uczestnikom 11 metrowy Titanic zbudowany z 500000 klocków. Podsumowaniem pobytu na wystawie była półgodzinna zabawa w tzw. „Strefie do zabaw Duplo”. Miejsce okazało się magiczne, tam dzieci budowały własny świat z klocków, a ich kreatywność i wyobraźnia była imponująca. Nasz wyjazd potwierdza zasadę, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę.