Coś się kończy, coś się zaczyna…

24 czerwca br. odbyło się oficjalne Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 oraz równoczesne pożegnanie klasy trzeciej Gimnazjum.
Cała uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w naszym kościele parafialnym, a część oficjalną rozpoczęli uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, którzy przepięknie zatańczyli Poloneza. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Góry pan Andrzej Rogala, ksiądz proboszcz Janusz Bobowski, oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Niewiarowska. Obecni na uroczystości goście krótko podziękowali wszystkim za ciężką i wytężoną pracę i jednocześnie życzyli zarówno nauczycielom, jak i uczniom udanych wakacji.
Dziś pożegnaliśmy wieloletnią nauczycielkę naszego Zespołu – Panią Barbarę Wiśniewską. Nasza pani Basia po 39 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę. Podziękowaliśmy jej za olbrzymie serce, pracę i troskę o sprawy Zespołu. Swoją pracą pokazywała prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej, którą potrafiła połączyć wykonywanie swoich obowiązków z pasją do pracy z dziećmi. Pani Basiu życzymy, aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju.
Następnie dyrektor Zespołu pani Dorota Adamska podsumowała pracę Zespołu w tym roku szkolnym. Podziękowała wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc finansową, a rodzicom za wkład pracy jaką włożyli dla dobra naszej szkoły. W dniu dzisiejszym najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody i stypendia, które były uwieńczeniem ich ciężkiej pracy. Pani dyrektor podziękowała naszym absolwentom za wspaniały wynik z egzaminu gimnazjalnego – części językowej: angielski – powyżej średniego wyniku województwa, niemiecki – powyżej średniego wyniku naszej gminy.
Głównymi bohaterami całej uroczystości byli nasi absolwenci gimnazjum, którzy po 9 latach spędzonych w murach naszej szkoły dziś ją opuszczają. Podziękowaniom ze łzami w oczach nie było końca. W swojej części artystycznej dziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając im kwiaty. Swoje podziękowania za wspólnie spędzony czas w tej szkole skierowała do uczniów ich wychowawczyni – pani Jolanta Kantorczyk, która wręczyła każdemu uczniowi dyplom ze słowami podziękowań i zdjęciami, które pokazywały ich życie szkolne.
Uczniowie klasy drugiej również pożegnali swoich starszych kolegów. W sposób humorystyczny opisali naszych absolwentów i wręczyli im ordery i długopisy.
Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych wakacji, wypoczynku i beztroskiej laby, mówiąc DO ZOBACZENIA za dwa miesiące.

Skip to content