UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU

Kolejna edycja Narodowego Czytania za nami. Tym razem, w roku sienkiewiczowskim, rozbrzmiewały fragmenty „Quo vadis”. W uroczystych, gminnych obchodach ogólnopolskiej akcji pod patronatem Burmistrza Góry Ireny Krzyszkiewicz, wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez p. Lidię Kaczor oraz p. Magdalenę Wołoszyn. Delegacja w składzie: Nadia Niewiarowska, Julia Iskra, Zuzanna Jadach, Karolina Dąbkowska, Martyna Wysocka, Maciej Wysocki oraz Jakub Szpruta pod opieką p. Joanny Jabłońskiej-Panek, aktywnie uczestniczyła w korowodzie Nerona, by po przemarszu ulicami miasta wysłuchać wybranych fragmentów niezwykłego dzieła Noblisty. W trakcie uroczystości przybliżono genezę powieści, intrygującą sylwetkę autora oraz muzyczne ilustracje odczytywanych scen w wykonaniu instruktorów DK Agaty Śliwińskiej, Arkadiusza Gustawa oraz chóru Pro Bono. Więcej informacji można znaleźć na stronie naszej gminy.

Skip to content