Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września 2016 roku w Zespole Szkoła Podstawowa Przedszkole i Gimnazjum w Czerninie obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji na boisku szkolnym zostały przygotowane zajęcia sportowe, które organizowane były przez animatorów, przy współpracy z wychowawcami grup przedszkolnych. W zajęciach uczestniczyły: grupa 3 latków (p. K. Garbacz), grupa 4-5 latków (p. A. Gortych) oraz grupa 6 latków (p. J. Czyżowska). Dzień Przedszkolaka uroczyście otworzyła Pani Dyrektor D. Adamska życząc dzieciom wszystkiego dobrego, mile spędzonego czasu w przedszkolu oraz uśmiechu. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami, świetnie się przy tym bawiąc. Po zajęciach i zabawach sportowych przedszkolaki zaprezentowały się od strony artystycznej. Jako pierwsza wystąpiła grupa 6 latków, która pięknie wykonała piosenkę pt. „Do przedszkola”. Kolejną atrakcją był wspólny taniec wszystkich trzech grup pt. „Boogie-woogie”, a następnie grupa 4-5 latków zaprezentowała taniec pt. „Kaczuchy”. Zwieńczeniem uroczystości było nadanie imienia grupie p. Gortych. Nowa nazwa to „Smerfy”. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę z rysunkiem: dziewczynki – smerfetki, a chłopcy – smerfa. Została wykonana również tarcza z postacią smerfa, którą po uroczystości przyczepiono do drzwi sali. Wszystkie grupy zostały nagrodzone lizakami, co utrwalono na pamiątkowych zdjęciach. Po pełnym wrażeń pobycie na świeżym powietrzu dzieci wraz z wychowawcami wróciły do sal, by tam – dzięki pomocy rodziców – posilić się grillowaną kiełbaską oraz przekąsić coś słodkiego.