EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Najważniejszymi celami inicjatywy były: ochrona europejskiego dziedzictwa językowo-kulturowego, pokazanie różnorodności językowej Europy oraz zachęcenie do intensyfikacji i zróżnicowania form promocji nauki języków obcych, szczególnie tych, które są mniej rozpowszechnione i używane. Uznano również, że kształcenie językowe jest doskonałym narzędziem do budowania tolerancji i wzajemnego zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami, a znajomość języków obcych znacząco wspomaga procesy migracyjne w Europie – zarówno w celach edukacyjnych, jak i zawodowych.
Nasza szkoła również przyłączyła się do świętowania EDJ. We wtorek 27 września 2016 r. zarówno nauczyciele, jak i uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby uroczystość pozostała na długo w naszej pamięci.
Głównym punktem tego wydarzenia była część artystyczna. Pokaz odbył się na korytarzu naszej szkoły. Kilkunastu uczniów miało możliwość przedstawienia swoich umiejętności i talentów aktorskich w krótkich scenkach sytuacyjnych. Tutaj także została podsumowana ankieta przeprowadzona wśród nauczycieli na temat nauki języków obcych. Na uroczystości nie zabrakło też nagród i słodkości. Klasy, które przebrały się w barwy wylosowanego wcześniej kraju, otrzymały drobne upominki. Natomiast dzieci, które odpowiadały na krótkie zagadki językowe, częstowały się cukierkami. Nagrodzone zostały również autorki plakatów tematycznych.
Przepiękne dekoracje, kolorowe stroje i dużo pozytywnej energii to najlepsze podsumowanie tego dnia.

Skip to content