PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

Zanim nastąpiło ślubowanie oraz pasowanie na gimnazjalistę, pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, podczas której wcielili się w różne postacie z „Balladyny” Juliusza Słowackiego.
Po zakończeniu części artystycznej odbyła się właściwa część uroczystości. Na środek wystąpili odświętnie ubrani uczniowie klasy pierwszej, którzy złożyli przysięgę. Ślubowali godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę, dbać o honor szkoły oraz współtworzyć jej autorytet, okazywać szacunek nauczycielom, troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd szkoły, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych oraz chronić przyrodę. Następnie zostali przez panią dyrektor Dorotę Adamską pasowani na Gimnazjalistów. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy, które wręczała wychowawczyni Anna Salamon.
Dyrekcja, nauczyciele i starsi koledzy życzą świeżo upieczonym gimnazjalistom powodzenia i wielu sukcesów na kolejnym etapie kształcenia.