POCZYTAJMY

Kolejny już raz spotkaliśmy się w ramach projektu realizowanego z Centrum Edukacji Obywatelskiej „Poczytajmy” z uczniami z klas II-III szkoły podstawowej.
W spotkaniu uczestniczyły Pani Lidia Borysowska z filii Biblioteki Miejskiej w Czerninie oraz pedagog szkolny Pani Joanna Spieć.
Uczennice Maja, Patrycja i Julka, uczęszczające na zajęcia czytelnicze, przygotowały wiersz J. Brzechwy pt. „Panieneczka z pudełeczka” i bajkę pt. „Pani Zima” z książki „Bajka za bajką”. Dzieci pięknie zinterpretowały utwory, przedstawiły treść i poruszaną w nich tematykę oraz odczytały przesłania wyrażone w postaci morałów, aktualnych także dziś – nie wolno być leniwym ani zazdrosnym. Prezentowane utwory wszystkim się podobały, a teraz zadaniem dzieci jest narysowanie ilustracji do jednego wybranego opowiadania.
Z niecierpliwością oczekujemy na prace plastyczne inspirowane czytanymi tekstami.