WIZYTA W BIBLIOTECE

Uczniowie trzeciej gimnazjum w ramach zajęć przygotowujących do egzaminu, współpracy z filią biblioteki w Czerninie oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczestniczyli w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania mieli okazję wymienić się recenzjami przeczytanych ostatnio książek, poznać preferencje czytelnicze członkiń klubu i po prostu porozmawiać o literaturze i życiu. Chętni uczniowie przedstawili treść i problematykę, bohaterów i najważniejsze wątki „Pamiętnika” Nicholasa Sparksa, „Zabawić się latem” R. L. Stine, „Zmierzch” S. Meyer, ”Pamiętnik z przyszłości” C. Ahern i „Harego Pottera” J. K. Rowling. Członkinie klubu zwróciły uwagę młodzieży na współczesną poezję A. Lisowiec i pięknie został przeczytany wybrany przez Panią Teresę utwór pt. Ostatnie pożegnanie „Dziadku Kochany”. Mamy nadzieję, że tak rozpoczęta współpraca przyniesie efekty w postaci wzrostu czytelnictwa.