Podsumowanie akcji „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia”

31 stycznia 2017 roku odbyło spotkanie podsumowujące akcję, w której nasza szkoła bierze czynny udział, „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia”. Głównym gościem i prowadzącym zarazem był Pan Leszek Stecki – dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły w Witoszycach. Młodzież biorąca udział w spotkaniu była bardzo poruszona opowieściami naszego gościa, który z wielką empatią i ogromnym wzruszeniem w głosie przytoczył nam historię naszych rodaków, którzy polegli na Kresach.
Pan Stecki docenił nasze zaangażowanie, które zawsze wkładamy w akcje charytatywne i złożył na ręce opiekuna Samorządu Uczniowskiego podziękowania. Był to wzruszający moment dla obu stron.
Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi za wizytę. Jesteśmy pełni podziwu dla ogromnego zapału i działalności charytatywnej dyrektora Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach.
Wierzymy, że w końcu uda się ocalić od zapomnienia mogiły naszych przodków.