„Ożywić pola”

Nasza szkoła uczestniczy w 10 edycji programu „Ożywić pola”. Ten rok nazwany jest „Rokiem gęsi gęgawy”. Z tego powodu dnia 5 kwietnia klasy trzecie Szkoły Podstawowej odwiedził Pan Marcin Woźny – absolwent Technikum Leśnego w Miliczu. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o ptactwie wodno-błotnym, a przede wszystkim przybliżył nam gatunek gęsi i kaczki. Trzecioklasiści mieli możliwość zobaczyć szereg atlasów, które zobrazowały im omawianą tematykę. Na koniec spotkania dzieci miały za zadanie pokolorować gęgawę oraz gęś białoczelną wg instrukcji naszego eksperta. Po zajęciach uczniowie postanowili wnikliwie przypatrywać się życiu, zwyczajom i tajemnicom przodków gęsi domowej. A za tę fascynującą, ornitologiczną przygodę jeszcze raz Panu Marcinowi bardzo dziękujemy!